Knihovní služby informačního systému Univerzity Karlovy  
CKIS » E-prezenčka
Centrální knihovně-informační systém UK
Obálky knih
E-prezenčka
Technická podpora
In English
 
 

Projekt e-prezenčka - informace pro čtenáře


E-prezenčka je projekt financovaný z ExternĂ­ odkaz Fondu rozvoje vysokých škol. Zúčastněné knihovny UK (viz níže) zdigitalizovaly nejžádanější a špatně dostupné knihy ze svých fondů a ty zpřístupnily v souladu s Autorským zákonem na zabezpečených terminálech v knihovnách. Vzhledem k ochraně autorských práv není možné dokumenty zpřístupnit vzdáleně ani jakkoliv šířit v elektronické podobě. Z knih je možné pořídit pouze tištěnou kopii na vybraných tiskárnách v prostorách knihoven (kromě Knihovny Filozofické fakulty, zde tisk možný není, zde je možné pouze prezenční studium dokumentů). Výhodou je, že zúčastněné knihovny UK mohou sdílet všechny naskenované dokumenty ze svých fondů.


Seznam naskenovaných knih najdete v ExternĂ­ odkaz Centrálním katalogu (všechny dokumenty, které mají u kolonce Exempláře uvedeno E-prezenčka) nebo v ExternĂ­ odkaz Digitálním univerzitním repozitáři (vše z digitální sbírky E-prezenčka). Pokud se chcete dostat k digitalizované verzi dokumentu, který je ve sbírce E-prezenčka, musíte jít v knihovně, která se účastní projektu, k počítači, na kterém je nainstalován terminál E-prezenčky.


Obr. 1. Ikona terminálu e-prezenčky


Po kliknutí na ikonu terminálu je nutné zadat přihlašovací údaje, které se dozvíte v knihovně, a následně se dostanete do Digitálního univerzitního repozitáře, kde si ve vyhledávání najdete knihu, o kterou máte zájem. Po kliknutí na ikonu s názvem PDF se dostanete do elektronické verze dokumentu. Z důvodu ochrany autorských práv nelze práci ani její část stáhnout ani odeslat e-mailem. Možný je pouze tisk na vybraných tiskárnách, bližší informace zjistíte v konkrétní knihovně.Knihovny, které se účastní projektu:

ExternĂ­ odkaz Knihovna společenských věd T.G.Masaryka v Jinonicích, ExternĂ­ odkaz Knihovna Fakulty sociálních věd, ExternĂ­ odkaz Knihovna Evangelické teologické fakulty, ExternĂ­ odkaz Knihovna Filozofické fakulty, ExternĂ­ odkaz Knihovna Matematicko-fyzikální fakulty, ExternĂ­ odkaz Ústav vědeckých informací 1. lékařské fakulty a VFN, ExternĂ­ odkaz Ústav vědeckých informací 2. lékařské fakultyExternĂ­ odkaz Ústřední tělovýchovná knihovna ,ExternĂ­ odkaz  Knihovna Pedagogické fakulty, ExternĂ­ odkaz Knihovna Husitské teologické fakulty

Tento dokument..   

Kontaktní osoba
pro tento dokument:


 Irena Siváková

 

Tento dokument
ke stažení:


     ve formátu PDF
     ve formátu TXT

 

Poslední změna:

14.08 2014 15:55

 

Komentáře a dotazy zasílejte z kontaktního formuláře, Poslední aktualizace: 25.05 2020 10:31, © ÚVT